Moodle als LXP – Proof of Concept
Moodle als LXP? Voor mij is dat eigenlijk allang geen vraag meer. Ik weet dat Moodle, mits goed ingericht, veel meer kan zijn dan enkel een LMS. Toch krijg ik nog wel eens de vraag: “Hebben we niet een apart LXP nodig?” Momenteel werk ik weer aan een Proof of Concept waarin ik dit concreet kan laten zien. De uitdaging is hier dat binnen één platform meerdere, heel verschillende doelgroepen moeten worden bediend. Elke groep met zijn eigen voorkeuren, content en leermethodes. Hoe ik dat heb aangepakt wil ik hier met je delen. En ik laat je zien waarom Moodle niet alleen de structuur van een LMS biedt, maar ook de flexibiliteit en personalisatie van een LXP.LMS vs. LXP – De echte uitdaging
In een eerder blog ging ik al eens in op de verschillen die er zijn tussen een LMS en een LXP. Kort door de bocht komt het er op neer dat een LMS centraal is aangestuurd, gestructureerd en vooral gericht op formeel leren. Een LXP laat de lerende meer zelf ontdekken en biedt content op basis van voorkeuren en stimuleert een flexibele leerervaring. In de praktijk is het helemaal niet zo zwart-wit. In deze Proof of Concept werkt de organisatie met verschillende typen medewerkers die allemaal op hun eigen manier leren. Sommigen willen juist wel gestructureerde cursussen en leerpaden, anderen zoeken liever zelf hun weg via korte video’s, artikelen of interactie met collega’s. De vraag is dus niet alleen of Moodle als LXP kan functioneren, maar vooral: Kan Moodle deze uiteenlopende doelgroepen tegelijkertijd bedienen? Het lastige aan personalisatie is dat je niet alles op AI kunt schuiven. Natuurlijk zou het handig zijn als een slim algoritme automatisch het perfecte leerpad genereert maar in de meeste organisaties werkt dat (nog) helemaal niet zo. De sleutel zit in het goed begrijpen van wie je lerenden zijn, wat hun behoeften zijn en hoe je hen in Moodle de juiste keuzes aanbiedt.Moodle als LXP – Hoe maak je het echt persoonlijk?
Wat ik in deze Proof of Concept ook zie, is dat personalisatie verder gaat dan alleen leerpaden. Natuurlijk moeten medewerkers de vrijheid krijgen om zelf leerroutes te kiezen en moeten ze relevante content aangeboden krijgen. Maar net zo belangrijk is hoe het platform met hen communiceert. In Moodle kun je communicatie volledig afstemmen op de lerende. Denk aan gepersonaliseerde meldingen over nieuwe content, automatische herinneringen voor onafgeronde leertrajecten of zelfs een bericht na een bepaalde activiteit met de vraag: Wat vond je hiervan? Wil je hierop verder leren? Dit soort subtiele aanpassingen maken het leerproces niet alleen efficiënter, maar ook persoonlijker en meer motiverend. Daarnaast moet het platform ook flexibel in gebruik zijn. Niet iedereen zit op dezelfde manier in een leertraject. Sommige groepen leren volledig online, anderen volgen een hybride model waarin ze deels fysiek samenkomen en deels digitaal leren. In Moodle kunnen we deze hybride leeromgevingen perfect ondersteunen. Online sessies met tools als BigBlueButton of MS Teams kunnen direct in de leeromgeving worden geïntegreerd, waardoor deelnemers – of ze nu fysiek of op afstand meedoen – een naadloze leerervaring hebben.
0 reacties